Optimalizované vstřebávání v těle


Správný příjem mikroživin v těle je komplikovaná záležitost, protože mnoho látek se při vstřebávání může vzájemně blokovat. Proto je velmi důležité, jak, kde a jakou rychlostí se mikroživiny uvolňují ve střevě.Standardní mikroživiny - vzájemná blokace vstřebávání.

Některé mikroživiny jsou vstřebávány prostřednictvím stejných procesů/kanálů v těle. Dobrým příkladem je vápník a zinek. Pokud je směs práškového vápníku/zinku užívána v želatinové kapsli, uvolní se oba prášky ve střevě. Střevní sliznice pak začne vstřebávat například vápník, který je obvykle přítomen v mnohem vyšší dávce, omezeným počtem uzavřených vápníkových kanálků. Zinek, který by měl být rovněž přijímán těmito kanálky, je však vytlačen množstvím vápníku, a zůstane tak v mnoha případech ve střevě, dokud není vyloučen. Proto nemohou být některé mikroživiny podávány společně ve stejné formě. Musíme být opatrní s mikroživinami například v podobě šumivých tablet nebo želatinových kapslí, které obsahují vápník a zinek.

Obrázek: Některé mikroživiny, které se navzájem blokujíNutriMe Complete - optimalizované vstřebávání.

Mikrotransportéry jsou připraveny tak, aby se látky, které se vzájemně blokují, neobjevovaly ve stejných perličkách. Vápník a zinek jsou tak například odváděny do jiných částí střeva. Každá z těchto mikroživin je tak vstřebána daleko od ostatních mikroživin, které by ji blokovaly. Kromě toho nejsou vstřebávací mechanizmy tak silně zatíženy, aby tělo přijalo pouze jednu mikroživinu, ale naopak přijímá nepřetržitě malé množství mikroživin.
Obrázek: Fyzicky oddělená distribuce pro lepší vstřebávání


Je velmi dobře známo, že se některé mikroživiny během vstřebávání vzájemně podporují. Vitamín D a vápník jsou proto dodávány z jednoho společného mikrotransportéru, aby bylo umožněno vstřebání mikroživin.

Některé vitamíny rozpustné v tucích, jako je vitamín E, potřebují tuky, aby mohly být vstřebány do těla. Proto se často doporučuje, aby byly přípravky s vitamínem E užívány spolu s tučným jídlem. Vitamín E se tak může rozpustit v tuku ve stravě a vstřebat se v těle. Mikrotransportér použitý pro uložení vitamínu E umožní, že se vitamín E může spojit s tukem celé hodiny poté, co byl přijat do těla. Před jídlem je v těle absorbován v menší míře díky kombinaci s omega-3 mastnými kyselinami a fytosteroly, které jsou také obsaženy v NutriMe Complete.

Obrázek: Optimalizované vstřebávání každé mikroživiny


Produkt na celý život vždy v souladu s aktuálním stavem vědeckého poznání

Věda vždy přináší nové poznatky v oblasti genetiky, prevence onemocnění a mikroživin. Protože NutriMe Complete je přípravek obsahující mikroživiny, který je možný užívat po celý život, jsme schopni uzpůsobit každou novou směs individuálně novým podmínkám, jako je Váš nový věk, nové vědecké poznatky a nová doporučení v oblasti zdravého stravování. Proto je množství jednotlivých mikroživin snadné změnit a individuálně uzpůsobit novým okolnostem. NutriMe Complete je tak sestavován podle Vašich genů a v souladu s nejnovějším vývojem v oblasti vědy a techniky.

Produkt založený na různých analýzách

Na složení NutriMe Complete mohou mít vliv různé analýzy z našeho portfolia. Proto nezáleží na tom, zda jste si objednali Nutrition Sensor pro zdravé stravování, Sport Sensor pro nejlepší sportovní výkony nebo Breast Milk Sensor pro optimální mikroživiny v mateřském mléce. Všechny dostupné výsledky jsou automaticky bez dalších nákladů zahrnuty v NutriMe Complete.