You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Doplňky stravy na míru podle genů

NutriMe Complete

Pro optimální účinnost jsou mikroživiny v NutriMe Complete sestavovány pro každého zákazníka zvlášť na základě genetické analýzy.

Jaký vliv mají geny na potřebu živin

Nejen že mají geny významný vliv na potřebné množství makroživin, ale také na individuální potřebu mikroživin. Dobře odůvodněné doporučení, které je správné pro jednoho, může u druhého vést k nedostatečnému nebo nadměrnému přísunu živin.

Pro přísun mikroživin, jako jsou minerály a stopové prvky, který je opravdu založený na individuálních potřebách, je proto při sestavování vitamínového přípravku nezbytné zohlednit relevantní genetické faktory. Nic takového, jako je vyvážený doplněk stravy pro každého, neexistuje.

Proto pro náš doplněk stravy NutriMe Complete analyzujeme více než 50 genů, které mají na základě studií vliv na metabolismus mikroživin, a hrají proto důležitou roli, pokud jde o potřebu živin.

Doplňky stravy na míru na zcela nové úrovni

NutriMe Complete je vyráběn pro každého zákazníka zvlášť. Živiny obsažené v přípravku jsou přesně uzpůsobeny požadavkům s pomocí předem provedené genetické analýzy a rozděleny na praktické denní dávky.

Díky tomu NutriMe Complete zajistí optimální přísun esenciálních vitamínů, minerálů, stopových prvků a sekundárních rostlinných látek a spolehlivě zabraňuje potenciálně škodlivému předávkování živinami, nebo jejich nedostatku.

Náš doplněk stravy NutriMe Complete na míru je vyráběn v souladu s nejpřísnějšími normami v našem vlastním výrobním závodě v rakouském Salcburku.

Farmaceuticky připravované mikroživiny jako doplněk

Některé účinné látky, které potřebujeme, se v přírodě nevyskytují ve správné formě. V těchto případech používáme farmaceuticky připravované mikroživiny, abychom se ujistili, že naši zákazníci mají z našeho doplňku stravy NutriMe Complete maximální možný přínos.

Vedle toho jsou synteticky vyráběné mikroživiny déle stabilní a jsou mimořádně čisté, takže celkový objem individualizovaného doplňku stravy tak může být nízký.

Není třeba zdůrazňovat, že také naše synteticky připravované suroviny se vyznačují prvotřídní kvalitou. V závislosti na individuální směsi mikroživin NutriMe Complete obsahuje přibližně 90 procent organických surovin a 10 procent farmaceuticky připravených surovin.

NutriMe:

NEOBSAHUJE LAKTÓZU

NEOBSAHUJE PŘIDANÝ CUKR

NEOBSAHUJE LEPEK

NEOBSAHUJE UMĚLÁ PLNIVA

NEOBSAHUJE UMĚLÁ BARVIVA

NUTRIME NENÍ VHODNÝ PRO VEGETARIÁNY A VEGGANY, PROTOŽE SE V NĚM PRO ZAKRYTÍ CHUTI POUŽÍVÁ VČELÍ VOSK A PRO OMEGA-3 MASTNÉ KYSELINY SE POUŽÍVÁ RYBÍ TUK

Naše technologie mikrotransportérů zvyšuje účinnost

Mikroživiny obsažené v našem doplňku stravy NutriMe Complete zabalíme do malých tvrdých pelet. Díky těmto mikrotransportérům můžeme jakékoliv složení mikroživin namíchat rychle a velmi přesně.

Vedle toho živiny zůstávají déle stabilní ve srovnání s tekutými nebo práškovými přípravky, protože jsou lépe chráněny před kyslíkem díky zabalení do pevných mikrotransportérů.

Optimalizované vstřebávání mikroživin

Použití mikrotransportérů má však ještě jednu další výhodu. Umožňuje postupné uvolňování mikroživin, které jsou v přípravku obsaženy.

Díky tomu je nejen zajištěn optimální přísun živin v průběhu celého dne, ale také se zabrání řadě problémů spojených s užíváním běžných doplňků stravy.

Celodenní přísun mikroživin

Běžné doplňky stravy dodají tělu velkou dávku najednou. Protože se však řada mikroživin rozkládá velmi rychle, často v tomto podání nedochází k optimálnímu účinku.

S pomocí našich mikrotransportérů je na druhou stranu zajištěn celodenní přísun, protože obsažené mikroživiny jsou uvolňovány postupně a v malých dávkách.

Žádné překážky vstřebávání díky prostorově rozloženému uvolňování

Některé mikroživiny, jako je zinek a vápník, využívají pro vstřebávání stejné kanály ve střevě, a mohou se proto vzájemně blokovat. Tomu je možné zabránit prostorově rozloženým uvolňováním malého množství z různých mikrotransportérů.

Kombinované přísady pro optimální vlastnosti vstřebávání

Některé mikroživiny se rovněž při vstřebávání vzájemně podporují. Toho využíváme například tím, že do některých mikrotransportérů zabalíme vápník společně s vitamínem D, čímž podporujeme optimální vstřebávání.

Přesná dávka díky praktickému dennímu balení

Směs mikroživin, individuálně sestavená pro každého zákazníka, je plněna do praktických denních balení. Díky tomu je vždy zaručena přesná dávka denního příjmu a je možné se zaručeně vyhnout příliš velké nebo příliš malé dávce.

Denní balení jsou umístěna do kvalitního dávkovače. Jedna dodávka vydrží 90 dnů. V závislosti na objednaném množství je dodávka pro příští období automatická. Případně je kdykoliv možné manuální doobjednání.

Jak užívat mikroživiny NutriMe Complete

Užívání NutriMe Complete je jednoduché. Po otevření balení obsahujícího denní dávku rukou nebo nůžkami je pelety možné snadno spolknout s douškem vody.

Případně je možné denní dávku zamíchat do jogurtu. Je však třeba dbát na to, aby nebyly pelety rozkousány, aby se nenarušily absorpční vlastnosti mikroživin, které obsahují. Pelety nemají žádnou chuť.

NutriMe Complete se mění

Každý, kdo nějakou dobu užívá NutriMe Complete, si možná všiml, že složení doplňku stravy se čas od času mění.

To má samozřejmě dobrý důvod - je to proto, že složení podle potřeby uzpůsobujeme měnícím se potřebám uživatele a novým vědeckým zjištěním.

Pokud se ve složení doplňku stravy objeví nové přísady nebo se změní množství obsažené v sáčcích, může to být mimo jiné z následujících důvodů:

Zvýšená potřeba s rostoucím věkem

Potřeba některých mikroživin se zvyšuje s věkem vzhledem ke změnám v metabolismu. Proto s každými narozeninami požadované množství přepočítáme. Díky tomu můžeme z dlouhodobého hlediska zajistit optimální složení.

Změny životního stylu

Pokud zákazník změní životní styl, může mít tato skutečnost vliv na jeho potřebu živin a vést k potřebě větší nebo menší dávky konkrétních vitamínů a minerálů. Jakmile jsme o těchto změnách životního stylu informováni, dávkování NutriMe Complete automaticky upravíme.

Nové výsledky analýz

Pokud dostaneme pro novou směs nové výsledky analýz, jsou ihned automaticky zohledněny. Například provedení řady různých genetických nebo krevních testů může vést k tomu, že se ve směsi objeví zcela nové živiny nebo se na základě výsledků upraví dávkování.

Změny ve zdravotním stavu

Změny ve zdravotním stavu, jako je nástup nemoci, mohou mít vliv na potřebu některých mikroživin na podporu imunitního systému. Abyste z NutriMe Complete měli nejvyšší možný přínos, upravíme v případě nemoci dávkování podle potřeby.

Nová vědecká zjištění

Věda se v oblasti genetiky rychle vyvíjí. Pravidelně se objevují nové studie, které zkoumají vliv konkrétních genetických vad na zdraví a potřeby výživy. Někdy se může stát, že jsou dřívější předpoklady vyvráceny. Tyto změny zohledňujeme a neustále upravujeme NutriMe Complete tak, aby odpovídalo nejnovějším vědeckým zjištěním.

Optimalizace účinku

Naším cílem je zajistit, aby NutriMe Complete bylo za všech okolností co nejúčinnější. Proto můžeme individuální složení doplňku u konkrétního zákazníka doplnit o další mikroživiny, abychom dále posílili jeho tělesnou pohodu.

Zvýšení koncentrace

Naši zákazníci kladou velký důraz na nejmenší možný objem užívaných doplňků stravy. Proto neustále pracujeme na tom, abychom zvyšovali obsah živin v našich peletách. To může vést ke změně počtu pelet v denní dávce navzdory stejnému dávkování.

Rozdělení na dvě denní balení

Pokud je překročeno určité množství pelet vzhledem k individuálním výživovým potřebám zákazníka, rozdělíme jej do dvou denních balení. To může navýšit počet balení doplňku stravy, která je třeba každý den užívat, na dvě.

NutriMe Complete není doping

Pro profesionální sportovce je mimořádně důležité, aby mikroživiny, které užívají, nepředstavovaly doping. Pro tyto účely mohou výrobci doplňků stravy zadat externím testovacím centrům, jako je například „Cologne List“, aby jejich přípravky otestovala.

Vzhledem k tomu, že NutriMe Complete je míchán individuálně pro každého zákazníka, není možné, aby naše přípravky byly testovány a certifikovány.

Pečeť „Žádné dopingové látky“

Abychom mohli zaručit soulad našich přípravků s předpisy, vyvinuli jsme proces, v němž byla analyzována maximální dávka každé účinné látky v přípravku na míru. Každá účinná látka tak byla testována v nejvyšší možné dávce a bylo potvrzeno, že se nejedná o doping.

Každá směs na míru vždy obsahuje menší než maximální množství látek, které nepředstavují doping, neobsahuje tak žádné dopingové látky a je vhodná pro sportovce.

Tento test je opakován každé tři měsíce a pokaždé, když se pro výrobu přípravku použije nová surovina nebo nový dodavatel.

Další možnosti personalizace NutriMe Complete

Náš výživový doplněk NutriMe Complete může být upraven podle jakéhokoliv receptu. Ani úpravy v řádu miligramů pro nás nejsou problém.

Pro stanovení ideální směsi můžeme používat nejrůznější informace. Čím více detailů dostaneme, například na základě odpovědí z dotazníku, tím přesněji můžeme upravit dávku mikroživin podle potřeb zákazníka.

Složení NutriMe Complete je možné upravit na míru pomocí následujících informací:

Genetický test

Nutrition Sensor

VÝŽIVA

NAPŘ. MICRONUTRIENT SENSOR NEBO TEST EXTERNÍ LABORATOŘE

KREVNÍ TEST

NAPŘ. MICRONUTRIENT SENSOR NEBO TEST EXTERNÍ LABORATOŘE

ŽIVOTNÍ STYL

DOTAZNÍK

Upozornění: Prohlášení o účinku genetických variací jsou založena na aktuálně dostupných vědeckých studiích, které jsou uvedeny v oddíle Věda, a na různých zprávách. Je možné, že se naše vědecké chápání těchto genů v průběhu času zlepší, a proto jsou interpretace genetických výsledků soustavně aktualizovány tak, aby odrážely nejnovější vědecké poznatky. Proto je teoreticky možné (i když velmi nepravděpodobné), že budou publikovány nové vědecké studie, které mohou některé z našich interpretací vyvrátit. Proto jsou naše genetická prohlášení soustavně aktualizována tak, aby odrážela nejnovější vědecké poznatky. Některá z našich doporučení a programů jsou založena na logických závěrech, jako například: „Na základě genů je osoba citlivá na tuk, a proto doporučujeme stravu s nízkým obsahem tuku.“ Toto konzistentní používání informací o genetických predispozicích je pro mnohé uživatelé dostačující. Kritici však často vyžadují vědecké studie, které dále potvrzují, že například pro tuto osobu, které byla doporučena strava s nízkým obsahem tuku na základě genetického výsledku, vznikla tímto doporučením přidaná hodnota. Tyto studie nespadají do typického základního výzkumu, který provádí univerzity, takže v některých oblastech ještě nejsou dostupné a/nebo teprve probíhají. Proto bychom chtěli zdůraznit, že i když byla zaznamenána řada úspěchů a vědeckých důkazů, že tyto programy přinesly přidanou hodnotu, nebyla tato skutečnost dosud vědecky prokázána. Podrobnější informace ohledně vědy naleznete pod tímto odkazem.

NutriMe Complete obsahuje pouze vysoce kvalitní suroviny

Při vybírání surovin pro NutriMe Complete klademe velký důraz na kvalitu. Pokud je to možné, preferujeme biologické zdroje mikroživin a plniv.

Mikrotransportéry samotné sestávají ze stravitelných rostlinných plniv a kukuřičného škrobu. Důležitou živinu vápník například získáváme ze zvápenatělých čas, které jsou pěstovány v mimořádně čistých vodách Islandu.

Náš biologický hořčík je filtrován z mořské vody a lutein se získává z mangoldu. Naše fytosteroly pochází ze sojových bobů a pro lykopen používáme jako rostlinný zdroj rajčata.

Chcete se dozvědět více informací o genetice?

Tento moderní vědní obor využívá nejnovější znalosti k lepšímu pochopení našeho vlastního těla. Přečtěte si zajímavosti a články, které jsme pro vás připravili.

O genetice