You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
HODNOCENÍ RIZIKA NÁKAZY HIV

HIV Resistance Sensor

HIV Resistance Sensor přináší informace o individuálním riziku nákazy HIV.

HIV je celosvětový problém

Virus lidské imunodeficience (HIV) se na celém světě šíří již od 80. let a předpokládá se, že stál život přibližně 40 milionů lidí. Navzdory lékařským pokrokům a nižší úmrtnosti zemřelo v roce 2014 více než 1,2 miliony lidí v důsledku nákazy HIV.

HIV se přenáší kontaktem s tělními tekutinami, jako je krev, a virus se může do těla dostat například drobnými rankami. Nejčastějším způsobem přenosu je nechráněný pohlavní styk.

Vliv genů na riziko nákazy

I když neexistuje stoprocentní ochrana proti nákaze HIV, ne u všech lidí je stejné riziko, že se virem nakazí, pokud s ním přijdou do kontaktu.

V závislosti na genetické predispozici existují často výrazné rozdíly, které mohou buď výrazně snížit, nebo zvýšit riziko nákazy. Analýza relevantních genů umožní vyhodnotit, do které z těchto skupin osoba náleží.

Jak náš HIV Resistance Sensor funguje

V rámci HIV Resistance Sensor naše laboratoř analyzuje gen CCR5 relevantní pro riziko nákazy HIV. Rovněž zkoumáme přibližně 40 genetických variací, pokud jde o účinnost 30 léků.

Test je možné použít pro stanovení, zda je u pacienta vysoká nebo velmi nízká pravděpodobnost nákazy HIV a jaká léčba může být třeba.

Jakmile je test úspěšně proveden, výsledky našeho testu shrneme v precizním písemném vyhodnocení.

Díky tomu může HIV Resistance Sensor pomoci stanovit individuální riziko nákazy HIV a poskytnout cenné informace o správné léčbě.

HIV Resistance Sensor v kostce:

  • Zkoumání genu CCR5, který je pro nákazu HIV relevantní
  • Vyhodnocení individuálního rizika nákazy
  • Analýza účinnosti více než 25 relevantních léků
  • Spolehlivé testování v naší laboratoři
  • Písemné shrnutí výsledků

Chcete se dozvědět více informací o genetice?

Tento moderní vědní obor využívá nejnovější znalosti k lepšímu pochopení našeho vlastního těla. Přečtěte si zajímavosti a články, které jsme pro vás připravili.

O genetice