Bezpečnost dat

Vaše data jsou v bezpečí!

Sotva existuje nějaká oblast, kde je bezpečnost dat důležitější než v genetické diagnostice. Proto naše procesy zahrnují řadu bezpečnostních opatření, která bezpečnost Vašich dat zaručí.


Data jsou ukládána odděleně

Identita klienta je uchovávána odděleně od výsledků analýzy, přičemž jsou ukládány na nezávislém bezpečnostním severu. Tyto informace mohou být propojeny pouze autorizovaným personálem po ověření otiskem prstu a heslem. Díky tomu jsou data v naprostém bezpečí dokonce i v případě loupeže a krádeže počítače.


Ověření otiskem prstu

Během procesu analýzy musí personál opakovaně podstupovat ověření otiskem prstu, aby mohli postoupit k dalšímu kroku analýzy nebo vyhodnotit výsledky. Pokud není počítačový terminál používán po dobu dvou minut, vypne se a je možné ho opětovně aktivovat pouze platným otiskem prstu. Díky tomu jsou výsledky a procesy přístupné pouze autorizovanému personálu.


Zašifrovaná identita vzorků

Při převzetí vzorku je tento vybaven zašifrovaným číselným kódem. Tento kód uzamyká klientova data na zabezpečeném serveru. V průběhu analýzy je užíván pouze tento číselný kód, přičemž identita klienta samotného není zaměstnancům známá.


Šifrování pro externí analýzu

Pokud musí být vzorek analyzován v externí laboratoři, je před odesláním vybaven zašifrovaným kódovým číslem. Díky tomu testující laboratoře nemají přístup k identitě klienta. Během tohoto procesu je tak zajištěna bezpečnost dat.