Nejvyšší kvalita surovin


NutriMe Complete sestává z řady různých surovin, které jsou vybírány podle nejvyšších standardů kvality a jsou kvalitně upravovány. Zvláštní pozornost je věnována biodostupnosti (jak dobře a rychle je mikroživinu možné dodat), kompatibilitě a čistotě.
 
Biologické nebo farmaceutické zdroje?

Vitamíny a minerály je možné získat z různých zdrojů. Máme zde farmaceutické přípravky, kde jsou vitamíny, minerály a soli vyráběny v chemických reakcích a následně čištěny. Na druhou stranu jsou zde i přírodní, biologické zdroje. Často jsou sklízeny rostliny, které mají vysokou koncentraci těchto živin, které jsou následně dále koncentrovány. Výsledný výtažek je pak vysoce obohacený o požadovaný vitamín. Farmaceuticky vyráběné vitamíny i přírodní vitamíny mají své výhody a nevýhody. Farmaceuticky vyráběné vitamíny jsou obvykle těžší a stabilnější na skladování. Vyšší dávka se vejde do menšího prostoru, a proto je potřebná velikost tablety menší. Jsou rovněž vyráběny jako čisté vitamíny, takže je velmi snadné je přesně dávkovat. Nevýhodou je jejich nižší biodostupnost. To znamená, že začlenění syntetických mikroživin je nižší, než začlenění biologických zdrojů. Biologické mikroživiny mají výhodu lepší biodostupnosti, a proto se rychleji a lépe vstřebají v těle. Jsou obvykle lépe snášeny a díky svému biologickému původu jsou přirozenou alternativou. Nevýhodou je, že i vysoce koncentrované výtažky stále obsahují pouze malé množství konkrétního vitamínu. Proto je třeba vyšší objem vitamínu, aby byla tělu předána určitá dávka. Velikost tablet je tak výrazně vyšší, zejména pokud obsahují více různých vitamínů a minerálů. NutriMe Complete využívá obou zdrojů a kombinuje je do jednoho produktu. Velká část (přibližně 80 %) mikroživin použitých pro NutriMe Complete je tak získávána z biologických zdrojů. Výsledkem je lepší biodostupnost a lepší snášenlivost produktu. Nevýhodou je bohužel větší objem mikrotransportérů, které musí denní dávka obsahovat. Pro svou lepší dlouhodobou stabilitu, nižší objem a přesnější dávkování představují farmaceuticky vyráběné vitamíny a minerály asi 20 % směsi, přičemž jsou vyráběny v souladu s nejpřísnějšími farmaceutickými normami. Díky tomu v NutriMe Complete využíváte přínosů obou zdrojů mikroživin.


Přírodní zdroj vápníku a stopových prvků ze zvápenatělých řas

Vápník, hořčík a část stopových prvků v NutriMe Complete jsou získávány v severním Atlantiku ze speciálních zvápenatělých řas (Lithothamnion). Řasy rostou ve studených čistých vodách bohatých na minerály a věkem v sobě stále více hromadí čisté minerály. Poté co jsou zvápenatělé řasy sklizeny, jsou zpracovány na přírodní minerální prášek, který má výrazně vyšší biodostupnost ve srovnání s chemicky připravovanými minerálními solemi. Kromě hlavních složek, vápníku a hořčíku, tato surovina obsahuje v malém množství také biodostupné stopové prvky, jako je selen, bor, sodík, měď, jód, nikl, zinek, železo, kobalt a další. Díky čistým vodám, kde se řasy sklízejí, obsahují mnohem méně těžkých kovů, než jsou limity, a díky přírodním podmínkám růstu neobsahují alergeny, jsou vhodné pro vegetariány a vegany a neobsahují geneticky modifikované organismy.

Biodostupný mořský hořčík představuje alternativu

Místo chemicky vyráběných hořčíkových solí je hořčík používaný v NutriMe Complete získáván z čisté mořské vody. Má proto lepší biodostupnost a neobsahuje kontaminované látky.

Seznam mikroživin a jejich zdrojů