Seznam potravin


Protože díky genetické analýze můžeme zjistit, které zdroje energie (tuk nebo sacharidy) u Vás způsobují obezitu, můžeme vyhodnotit živiny podle Vašich genů.

Seznam potravin obsahuje více než 900 různých živin, které byly posouzeny na základě Vašeho genetického profilu, a umožní Vám snadno zhubnout na základě informací obsažených ve Vašich genech.

Níže je uvedeno, jak Vám seznam potravin může usnadnit výběr potravin

Zelené sloupce

Malé zelené sloupce znamenají, že tato potravina je dobrá pro Vaše geny. Snažte se sestavovat svoji stravu zejména z potravin v zelené oblasti, abyste účinně zhubli a zároveň se necítili hladoví.

Zelené obličeje

Zelené obličeje označují, že tato potravina obsahuje některé látky, které jsou pro Vás na základě Vašeho genetického profilu obzvláště zdravé. Snažte se, aby Vaše jídla obsahovala živiny ze zelené kategorie, abyste se stravovali zdravě.

Červené sloupce

Červené sloupce znamenají, že tato potravina je špatná pro Vaše geny v souvislosti s rozložením kalorií, které obsahuje. Snažte se potravinám z červené oblasti vyhýbat zejména proto, že porce jsou obvykle velmi malé a nezasytí Vás.

Zelená čísla

Zelená čísla označují, že množství této složky potravin překročilo limit obsažený v obvyklé porci, a tato složka je proto pro Vaše geny obzvláště zdravá. Potravina však na Vás stále může mít negativní účinek, pokud obsahuje velké množství negativních složek.

Červená čísla

Červená čísla u složek potravin znamenají, že pokud je množství této složky v obvyklé porci vyšší než určitý limit, má na Vaše zdraví negativní dopad. Potravina však na Vás stále může mít pozitivní účinky, pokud jiné složky negativní účinek vykompenzují.

Varovný symbol

Varovný symbol označuje, že potravina obsahuje látku, která může vyvolat problémy nebo negativní příznaky (nemusí tomu však tak být). Dávejte pozor, zda konzumace této potraviny vede k trávicím obtížím, a pokud ano, dále se jí vyhýbejte. Pokud se žádné problémy neobjeví, můžete potravinu nadále jíst.

Varování - alergie

Pokud jste v objednávce uvedli, že trpíte alergiemi, řiďte se sloupcem alergie - někdy je zde uveden varovný symbol. To znamená, že tato potravina obsahuje látku, která u Vás MŮŽE vyvolat alergii. Toto varování je založeno pouze na Vámi poskytnutých informacích, a ne na výsledku genetické analýzy. POZOR! Jedná se o hrubý nástin možných alergenů, který v žádném případě není úplný. Pokud trpíte potravinovými alergiemi, měli byste vždy zkontrolovat složení každé potraviny.

Seznam potravin je zahrnut v každém programu DNAnutriControl a pomáhá Vám hubnout, nebo se zdravě stravovat, nebo dokonce obojí zároveň.