Obsah programu Nutrition Sensor

Nutrition Sensor - nutrigenetika, budoucnost výživy.

Výživový plán tak jedinečný, jako Vy sami. 

Genetické variace mají vliv na to, jak Vaše tělo reaguje na některé živiny a složky potravin a také na to, které látky správně vstřebá a využije. Protože stravování má klíčovou roli pro Vaše zdraví, můžeme nyní analyzovat Vaše geny a upravit Vaši stravu tak, aby bylo možné zabránit více než 20 potenciálním metabolickým problémům.
 
Tato oblast se nazývá nutrigenetika, tedy úprava stravy na základě genetických dat. Díky analýze více než 50 genetických variací získáme cenné informace o Vašich vrozených silných a slabých stránkách.

Jaké potraviny jsou pro Vás zdravé?

Při rozhodování o tom, zda je konkrétní potravina nebo složka pro Vás zdravá, se na věc musíme podívat z globálního hlediska. U některých geneticky podmíněných problémů s metabolismem jsou mléčné produkty obsahující vápník velmi zdravé, zatímco v jiných případech mohou být nezdravé. V tomto případě jsou obzvláště důležité jiné potraviny s vysokým obsahem vápníku, aby bylo možné vyřešit metabolický problém a zároveň nevyvolat jiný. Pokud se tato porucha dále vyskytuje v kombinaci se sníženou schopností detoxikace od těžkých kovů (jako je olovo) v důsledku dalších nepříznivých genetických variací, je potřeba vápníku a dalších mikroživin dále zvýšena, aby bylo možné zabránit otravě těžkými kovy. Skutečnou potřebu vápníku je proto možné stanovit pouze tehdy, když jsou do rozhodovány zapojeny všechny relevantní geny.


Výhody

Díky analýze více než 50 genů, které jsou relevantní pro Vaši výživu, můžeme nyní stanovit, v jakých oblastech jste dobře chráněni a v kterých oblastech máte potenciálně deficit v důsledku metabolismu. Analýza Vám může pomoci vyhnout se potravinám, které špatně snášíte, odhalit oslabenou detoxikaci od těžkých kovů, pesticidů a rozpouštědel, a optimálně zásobit tělo důležitými živinami.

Genetická analýza může dokonce přinést cenné informace o tom, zda některé látky, které jsou obvykle považovány za zdravé, může Vaše tělo obvyklým způsobem metabolizovat.

Praktický příklad

Dobrým příkladem jsou omega-3 ve formě kapslí s rybím tukem. Omega-3 se přirozeně vyskytují v rybách a jsou považovány za látku snižující hladinu cholesterolu. Proto jsou často užívány jako doplněk stravy ve formě kapslí s rybím tukem. U mnoha lidí toto vede k výraznému zlepšení hladiny cholesterolu. Zdá se však, že pro některé osoby užívání omega-3 výhody nepřináší. Vědci zjistili, že variace v genu APOA1 vede k tomu, že omega-3 nezlepšují hladinu cholesterolu zamýšleným způsobem, ale mohou ji dokonce zhoršovat. Proto je u mnoha lidí, kteří užívají kapsle s omega-3, výsledek opačný, než jakého chtěli dosáhnout.

Podobné je to s antioxidantem koenzymem Q10, který je často užíván jako látka působící proti radikálům a zpomalující proces stárnutí. Po užití není Q10 aktivní a musí být na svou aktivní formu ubiquinol přeměněn konkrétním genem. Někteří lidé však mají v tomto genu vadu, a proto nemohou Q10 aktivovat. Zatímco pro některé představuje užívání Q10 ochranu proti volným radikálům, u jiných lidí nemá žádné účinky.